Yutobe - Youtube Polska - Śmieszne Filmiki, porady, ciekawe linki, dobry humor, rozrywka
RSS
wtorek, 14 grudnia 2010

Granie w gry na telefonach komórkowych stało się dużo łatwiejsze, przyjemniejsze oraz ciekawsze wraz z postępem technologii komórkowej. Obecnie telefony często mają możliwości obliczeniowe komputerów stacjonarnych sprzed kilku lat.

Do rzeczy: Ciekawa gra na telefon komórkowy z systemem Android (podobno są już wersje na inne systemy operacyjne do telefonów)

 

 

Idea jest prosta, tniemy owoce korzystając z wyświetlacza telefonu. Tak! Jest nam potrzebny ekran dotykowy (większość telefonów Nokia, Sony Ericsson, Samsung oraz cała gama Iphonów go ma)

środa, 08 grudnia 2010

 

Temat jak najbardziej na czasie tzn. Kredyty.

Czym jest kredyt mniej lub bardziej wszyscy wiemy. Wyróżniamy:

Kredyty konsolidacyjne - czyli płać więcej myśląc, że płacisz mniej i lepiej

Kredyty hipoteczne - czyli wydaj kilkaset tysięcy na dom, który nie jest Twój.

Kredyty gotówkowe - kasa do ręki

Kredyty Samochodowe - tak jak w przypadku kredytów hipotecznych tyle, że jeździsz nie swoim samochodem za który musisz zapłacić.

Kredyt refinansowany - to wtedy kiedy banki chcą Ci pomóc spłacać Twój dom, którego nie jesteś właścicielem by same mogły stać się jego właścicielami, mówiąc Tobie, że, nie Twój dom szybciej będzie Twój.

Można jeszcze wyróżnić kredyt budowlany ale tutaj raczej szału nie ma, bo i tak nie jesteś właścicielem tego co za niego kupisz. No... teoretycznie jesteś ale do momentu gdy bank się o swoje upomni (tak jak kryzys w Ameryce przez ostatnie kilka miesięcy)

 

 

wtorek, 30 listopada 2010

 

Ostatnio jest bardzo głośno na temat serwisu Wikileaks.org . Zasłynął on z opublikowania tajnych materiałów o wojnie w Iraku. Niestety do dobrego zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego tyle krzyku w mediach, wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Ale do rzeczy: Ostatnio Wikileaks zapowiedziało publikację setek tysięcy tajnych dokumentów USA. Rząd Stanów Zjednoczonych już ostrzegł rządy wielu państw o mało przewidywalnych skutkach takiej publikacji.

A ja, tak się składa, trafiłem na zdjęcia serwerowni w której to Wikileaks ma swoje serwery na których stoi ich strona (jęśli nie ogarniasz tematu stron, hostingu itp zajrzyj na domeny za darmo )

Panoramy wirtualne serwerów - tak to jest schron atomowy - dostępne pod adresem: http://fotograf.nu/360/bahnhof/

czwartek, 25 listopada 2010

Najpierw: przepraszam, że tak dawno nic nie było :)

Teraz: Coś co mnie zainteresowało. Wszyscy znamy nasze PLN'y ( i ich brak eh ), dolary, euro i pewnie kilka innych walut.

Ale czy wiecie jak wygląda waluta w.... Peru? :)

Tak, wiem, że strona jest w dziwnym języku (litewski) - ale obrazki są ogólnoświatowe :P

Tutaj bezpośredni link do strony ze spisem dostępnych walut :

http://www.valiutos.lt/banknotai/visos_salys

 

niedziela, 05 września 2010

 

 

niedziela, 29 sierpnia 2010

Jak na to patrzę to mi się przypominają stare dobre czasy Duke Nukem 3D. Tyle tylko, że Djuknukem był ładnych kilka lat temu i to w dodatku wtedy działał tylko na hajendowych kompach... tak tak pamiętam jak grałem u kolegi bo moja maszyna nie była wstanie pociągnąć tej szaty graficznej :P

 

 

Ta gra na telefon działa na Androidzie, czyli np. tak jak na powyższym filmie na telefonie G1.

Wiele jest różnych gier na przeróżne telefony, nokie, samsungi, cuda ze stajni apple czy chińskie podróbki telefonów oraz gier na nie. Jednak to co zobaczyłem na filmie powyżej przyznam szczerze, że mnie zszokowało. To nie jest Nokia N-gage - patrząc na powyższą grę N-gage przeszedł do historii.

 

piątek, 27 sierpnia 2010

Zabawki i jeszcze raz zabawki, nasze dzieciństwo, dzieciństwo naszych dzieci oraz ich dzieci :P Dobra przesadziłem trochę :) ale i tak warto obejrzeć:

 

Zobacz Koniecznie!

Czasami się zastanawiam czemu ja nie miałem takich zabawek... a wiem! pewnie dlatego, że ich nie było :P

A to jest coś czym nawet teraz bym się pobawił. Wydaje się to być całkiem odstresowujące :) Gość poniżej prezentuje całkiem pokaźnej wielkości budynek z tych klocków. Ja też tak chcę! :/


 

A to co możecie obejrzeć na filmie poniżej to już jest jakiś totalny kosmos.

Malutkie magnesy neodymowe które trzymają się razem tylko dzięki wzajemnemu przyciąganiu. Właściwie to ja chyba muszę to mięc :P Na szczęście te magnesy już są dostępne w naszym pięknym, acz zacofanym kraju. Jak kupię to przedstawię bliższą prezentację.


 

 

 

czwartek, 29 lipca 2010

 

 

Było RPA i był Mundial ale takiego świętowania zdobytego gola nie uświadczyliśmy ;-) Wakacje, wakacje i sezon wakacyjny w pełni. Ludzie wyjeżdżają nad jeziora, nad morze w góry albo za granicę a wszystko to by znaleźć trochę rozrywki, odpoczynku i spokoju.  W temacie rozrywki wakacyjnej polecam poniższy filmik. Tak się cieszą :P

 

 

środa, 28 lipca 2010

A teraz jak zawsze porcja rozrywki: Niezastąpiony Wojewódzki i Figurski w studiu EskaRock

 

środa, 21 lipca 2010

Ogólnie reklama to dla nas coś co omijamy z daleka. Dlatego stacje telewizyjne zaczęły zwiększać głośność emitowanych reklam by było je słychać w drugim pokoju. Strasznie mnie to wkurza. A co by było gdyby reklamy były faktycznie interesujące i, kto wie, śmieszne...

Tutaj miks reklam, które przynajmniej za pierwszym razem potrafią przyciągnąć uwagę:

 

 

 

 

środa, 14 lipca 2010

Tak sobie pomyślałem, że skoro są wakacje i ogólnie za oknem gorąco, słońce świeci i tak dalej to może by tak wykorzystać czas spędzany przed komputerem jakoś konstruktywnie i nauczyć się czegoś przydatnego na te "długie" letnie wieczory.

 

 

Może dawno zapomniana tradycja grania w karty? Poker? Poker to bardzo popularna gra, właściwie prawie każdy mniej więcej wie jak się gra w pokera... no właśnie mnie albo więcej. A może by tak zabłysnąć w towarzystwie i nauczyć się paru podstawowych zasad? Polecam zacząć od tego krótkiego poradnika (nie zważając na tego gościa z czerwoną głową) Poker. Kto wie może właśnie to będzie dobra alternatywa na spędzenie wieczoru.

 

Oczywiście nie mam na myśli tutaj grania na pieniądze. Poker to nie tylko pieniądze. Poker jest jak każda inna gra w karty - tylko, że... właśnie. Poker jest legendarny ;)

 

 

 

piątek, 09 lipca 2010

 

 

 

Trwają prace nad rozwojem bloga. Zbieram ciekawe linki do filmów youtube zarówno te śmieszne jak i te poważne ale wartościowe. Wszystko w swoim czasie :)